wtorek, 9 czerwca 2020

Nie taki wirus straszny

Nie taki wirus straszny bo już go oswoiliśmy i uczymy się z nim żyć. W tej nauce czasem potrzebujemy wskazania drogi, wsparcia czy też podpowiedzi. Gdzie szukać pomocy? My proponujemy wizytę w bibliotece poprzedzoną zapoznaniem się z naszym katalogiem OPAC.

W całkowicie nowej sytuacji, w której się znaleźliśmy, z ograniczoną możliwością spotkań ze znajomymi i odreagowania stresu sięgnąć możemy po poradniki. Ich wybór jest ogromy, piszą je nie tylko osoby z wykształceniem psychologicznym, ale też trenerzy, podróżnicy, sportowcy czy po prostu osoby znane i popularne. Możemy skorzystać z doświadczeń tych osób, jednakże należy pamiętać by zachować odpowiedni dystans do zawartych w poradniku treści i zaleceń. To każdy z nas wybiera to co uważa za dobre dla siebie.

Tym wyborem mogą być poradniki Gary'ego Johna Bishopa: „Unf*ck Yourself. Napraw się” i „Skończ z tym sh*tem! Przestań uprawiać autosabotaż i upomnij się o własne życie”.

Kim jest Gary John Bishop?

Szkot mieszkający w Stanach Zjednoczonych zajmujący się rozwojem osobistym, ontologią i fenomenologią.

Pod wpływem doświadczeń pracy jako doradca rozwoju osobistego oraz filozofii Martina Heideggera, Hansa Georga Gadamera i Edmunda Husserla Gary stworzył własną odmianę „filozofii miejskiej”.

Dlaczego Gary John Bishop?

Ciekawość, kontrowersje, dobitne tytuły – to trzy pierwsze powody, które mnie zachęciły do przeczytania jego książek.

Czy rok 2020 może stać się tym przełomowy gdy przestaniemy czekać na coś wspaniałego i wreszcie zaczniemy żyć? Gary John Bishop zachęca do zaakceptowania siebie i rzeczywistości, w której żyjemy. Zaleca: mniej myśl, więcej żyj.

Gary John Bishop nie przebiera w słowach, często w sposób humorystyczny, zachęca czytelnika do działania. Jeśli nie przeszkadza ci czytelniku skracanie dystansu i chcesz przemyśleć swoje życie, to ta książka jest dla ciebie.

zdjęcie: bibliotekarka w akcji

Natomiast książkę „Uważność i spokój żabki” autorstwa Eline Snel polecić można rodzicom.

Eline Snel jest mamą i terapeutką, która opracowała własną metodę relaksacji dla dzieci. Książka zawiera bardzo proste ćwiczenia, które pomogą rodzicom i dzieciom lepiej się koncentrować, lepiej panować nad emocjami, po prostu czuć się lepiej.

Warto spróbować!

zdjęcie: bibliotekarka w akcji

Zapraszamy do biblioteki w poszukiwaniu ciekawych poradników i prosimy pamiętać, że żaden poradnik nigdy nie zastąpi profesjonalnej psychoterapii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz